MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak Seçimleri Değerlendirdi

MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Rıfkı Karabatak Seçimleri Değerlendirdi

Karabatak; Umarım kaybeden Aksaray olmamıştır
arabatak, açıklamasında " Olağanüstü bir dönem yaşayan ülkemizde; Daha yaşanabilir sorunlarını aşmış modern bir Aksaray inşa etmek hayali ile eğitim düzeyi yüksek dinamik bir kadro kurup, geniş bir bakış açısı ve cesur projeler hazırlayarak, partimin ve Aksaraylı hemşerilerimin bana verdiği tarihi sorumluluğun bilincinde yerel seçimlere katıldım.

Bu seçimlerin her anlamda zorlu geçeceğini çok iyi biliyorduk. Bu zorlu mücadelenin hiçbir aşamasında etik kuralların dışına çıkmadık. Oy uğruna kimseyi kandırmadık. 

Yapamayacağımız şeyleri asla söylemedik. Artık neredeyse rutin hale gelmiş seçim rüşveti niteliğindeki vaat ve yardımlara asla tevessül etmedik. Eleştirilerimizde seviyeli olmaya gayret ettik. Rakip partilere ve adaylara asla dil uzatmadık. Sadece yaptıklarımızı yapacaklarımızı ve kadrolarımızı anlatmaya çalıştık " dedi. 

Siyaset Sahnesinde Yer Alan Herkes, Halkın İradesine Saygı Duymak Zorundadır 

Op. Dr. Rıfkı Karabatak, açıklamasının devamında; Malesef ülke gündemi toz duman içerisinde, hırsızlık operasyonları, hâkim, savcı, emniyet sürgünleri, paralel devlet, komplo söylemleri ve dinleme kayıtlarından dökülen rezaletler arasında yerel seçimler, genel seçim vasfına büründü. Bu da asıl yarışmamız gereken yerel seçim adayları, kadroları ve projeleri ile değil, Başbakan ve ulusal gündemle mücadele etmemize sebep oldu. 

Şartlar ve ortam ne olursa olsun siyaset sahnesinde yer alan herkes, halkın iradesine saygı duymak zorundadır. Bu itibarla ben de değerli Aksaray'lı hemşerilerimin kararına saygı duyuyor ve yerel seçim sonuçlarının Ülkemize, Aksaray'ımıza ve bu yarışta yer almış herkese hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Gönül Erlerimize Sonsuz Teşekkürler

MHP Belediye Başkan Adayı Dr. Rıfkı Karabatak teşekkür konuşmasında;" Seçim süreci boyunca,  gecesini gündüzüne katıp beraber çalıştığımız, evinin yolunu unutan, parti yöneticisi olduğu halde gece yarılarına kadar bayrak asıp alan süsleyen, mahallelerde kapı kapı dolaşıp oy isteyen çocuğunun rızkını davasının başarıya ulaşması için harcayan, partimizin her kademesinde hizmet veren dava arkadaşlarıma, bir nefer gibi her an desteğini arkamızda hissettiğimiz eski yönetici ve seçilmişlerimize, partimizde hiçbir zaman görev almamış olsa dahi ülkücü olmanın gurur ve sorumluluğu ile her anını davasını başarıya taşımak için harcayan gönül erlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi.

Cümle Alem Bilsin ki; Başımız Dik, Alnımız Ak      
   
Karabatak, " Biz bu süreçte, hemşerilerimizin ve partimizin bize verdiği sorumlulukların tüm gereklerini yerine getirdiğimize kalpten inanıyoruz. Bizim açımızdan keşke şunu da yapsaydık diyeceğimiz hiçbir şey yok. Aksaray için yapılması gereken ne ise yaptık ve bu süreçte Ben ve arkadaşlarım siyasi nezaketimizi ve dik duruşumuzu koruduk. Yapılan bütün provokasyonlara rağmen oyuna gelmedik duruşumuzu değiştirmedik. 

Sayısal manada seçimi kaybettik. Bundan sonrası için sonuçları en ince ayrıntısına kadar analiz edeceğiz ve bunu da asla günah keçisi arayıp sonucu birilerine fatura etmek için değil, yeni dönemde çalışma stratejilerimize ışık tutması için yapacağız Cümle alem bilsin ki; bizim başımız dik, alnımız ak, yüzümüz pak, yolumuz haktır. Aldığımız sonuç elbette bizi üzmüştür. Ancak üzüntümüz Rıfkı Karabatak'ı Belediye Başkanı diğer arkadaşlarımızı da Belediye veya İl Genel Meclisi üyesi yapamamış olmaktan değil, ülkemizin kötü yönetilmesini, Aksaray'ın bu beceriksiz ellerden kurtarılması fırsatını kendi vatandaşlarımızın elinin tersiyle itmiş olmasıdır. Bize umut bağlayan bu sefer olacak diye canını dişine takan ülkü erlerinin yaşadığı üzüntü bizim üzüntümüzün temel kaynağıdır. Her şeye karşın MHP olarak Aksaray da bugüne kadarki en yüksek oyumuzu aldık. Elbette bizim için teselli değildir. Mazeretlerin arkasına sığınmak ta bizim ahlakımıza aykırıdır. 

Destek Veren Hemşerilerime Teşekkürler

Kampanya sürecinde bize büyük bir muhabbetle sarılıp destek veren hemşerilerime sonsuz teşekkürler ediyorum. Bize destek olmayacağını ifade eden ve inandığı parti veya davaya destek olan kardeşlerime de saygılarımı sunuyorum. Her parti adayına mavi boncuk dağıtıp destek olmayacağı ya da oy vermeyeceği adayı kandıranları da vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum." dedi.

Karabatak, basın açıklamasında son olarak dava arkadaşlarına seslenerek; " Değerli dava arkadaşlarım, biz seçimi kaybettik ama asla yenilmedik. Dimdik ayaktayız ve kutlu mücadelemize, Bugünden başlayarak dünden daha hırslı, dünden daha güçlü, dünden daha inançlı, dünden daha cesur, kaldığımız yerden el ele gönül gönüle devam edeceğiz. Bıkkınlık, çaresizlik, umutsuzluk bize yakışmaz.

Mühürlenmiş vicdanlara, görmeyen gözlere, duymayan kulaklara gerçekleri göstermek ve duyurmak için sabırla yolumuza devam edeceğiz.  Dünyanın hiçbir ülkesinde hırsızlığın kiri seçim deterjanı ile yıkanmaz. Unutulmamalıdır ki, bu milletin yüzde 45 i onları onayladıysa yüzde 55 i de karşılarındadır. Onun için biz hırsıza hırsız, yolsuza yolsuz, haine hain demeye devam edeceğiz "dedi.
 
Diğer Başlıklar